Żeby instalacja nie zamarzła

To ostatni dzwonek, ostatnia szansa, by zrobić coś, żeby instalacja nie zamarzła. Co prawda tegoroczna jesień jest stosunkowo ciepła, jednak pierwszy przymrozek nadejdzie już lada dzień. Jak zatem zabezpieczamy się przed przemarzaniem i po co?

Przemarzanie instalacji

Woda pozostawiona na zimę w nieogrzewanych rurach niechybnie prowadzi do ich awarii. Przekształcając się w lód najważniejsza ciecz naszego życia zwiększa objętość, rozsadzając najsłabsze elementy instalacji i powodując pęknięcia. Z tego powodu przyjęło się, że nieogrzewane elementy należy opróżniać na najzimniejszą część roku. Alternatywę stanowi produkt Sentinel X500.

Sentinel X500 – żeby instalacja nie zamarzła

sentinel-x500 żeby instalacja nie zamarzłaProdukt ten chroni instalację c.o. przed kamieniem i korozją oraz przemarzaniem. Do tego hamuje wydzielanie się gazów w instalacji. Przy tym jest łatwy w stosowaniu.

 

— Wyprodukowany zgodnie z ISO 9001

 

Sentinel X500 to wielozadaniowy preparat, chroniący naszą instalację przed najpowszechniej występującymi zagrożeniami. Można go stosować przy twardej i miękkiej wodzie.

Jego dozowanie zależy od spodziewanej temperatury przemarzania. Stężenie 20% chroni przed przemarzaniem do -6°C, 30% do -11°C, a 35% do -15 °C. Dalsze informacje dostępne na zapytanie. Stężenie minimalne powinno wynosić 20%. Poniżej tej wartości skuteczność ochrony antykorozyjnej i pozostałych będzie ograniczona.

Po napełnieniu instalacji warto sprawdzić, czy zawartość inhibitora jest wystarczająca. Można to osiągnąć, wykorzystując zestaw testowy Sentinel.

W regionach z bardzo twardą wodą (powyżej 20°dH) do zładu zawierającego Sentinel X500 zaleca się dodanie 1% preparatu Sentinel X200. Pozwala to uniknąć powstawania złogów kamienia i ograniczy szumy wydobywające się z instalacji. Wprowadzenie do systemu może nastąpić w dowolnym miejscu, np. przez grzejnik po wykręceniu zaworu lub odpowietrznika i użyciu naczynia dozującego.

Pełne wersje Kart Charakterystyki Substancji Niebezpiecznej dostępne na zapytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>