Rozwój bakterii i grzybów w ogrzewaniu podłogowym.

sentinel-x700System ogrzewania podłogowego to środowisko przyjazne rozwojowi szlamu. Szczególnie szlamu biologicznego, bakterii i grzybów. Najczęściej spotykanymi grzybami w podłogówce są Penicillium i Aspergillus, występujące również na mokrych ścianach lub w zepsutej żywności.

Zanieczyszczona podłogówka charakteryzuje się słabą cyrkulacją wody czyli znacznym zmniejszeniem wydajności. Pamiętać musimy, że do instalacji podłogowej stosuje się rury o małych przekrojach oraz z dużą ilością zgięć. Dlatego łatwo tworzą się w nich zatory ze szlamu.

Sentinel X700 jest płynnym narzędziem, przy pomocy którego można gruntownie oczyścić i zdezynfekować instalację podłogową, chroniąc ją dodatkowo przed ponownym wzrostem bakterii i grzybów.

Preparat ten jest łatwy w użyciu, nie jest agresywny chemicznie wobec materiałów stosowanych przy tworzeniu ogrzewania podłogowego. Dzięki tej prostej metodzie możecie Państwo przywrócić pierwotna wydajność systemu.

sentinel-x100Nie należy go mieszać z innymi preparatami czyszczącymi oraz stosować wyłącznie w podstawowym systemie ogrzewania podłogowego. Środek Sentinel X700 jest w pełni zgodny z inhibitorem końcowym X100, który należy zawsze dodawać przy końcowym napełnianiu systemu jako ochrony przed kamieniem i korozją.

Sentinel X700 pakowany jest w poręczne plastikowe jednolitrowe pojemniki. Jeden litr wystarcza na wyczyszczenie instalacji o objętości 300 litrów. Aby zabezpieczyć system przed ponownym rozwojem bakterii i grzybów, po wyczyszczeniu należy ponownie wlać preparat do obiegu i tam go pozostawić. Zalecane jest także dodanie go do nowej instalacji, w czasie napełniania wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>