Dlaczego wlewamy do instalacji inhibitor?

sentinel-x100Inhibitor jest to związek chemiczny, który powoduje zahamowanie bądź spowolnienie reakcji chemicznej.

Jakie reakcje chemiczne zachodzą w naszych kaloryferach? Jakie procesy wpływają na wydajność kotła i całego systemu? Poniżej zajmiemy się dwoma podstawowymi i najpoważniejszymi problemami, z którymi borykamy się na co dzień.

Aby zapobiegać osadzaniu się kamienia kotłowego stosuje się zmiękczacze wody. W efekcie woda z neutralnej staje się kwaśna i agresywna. Metale zaczynają szybciej korodować. Pozbyliśmy się jednego problemu, a stworzyliśmy następny. Rozwiązaniem jest wprowadzenie do obiegu uniwersalnego inhibitora firmy Sentinel.

Sentinel X100 stabilizuje pH wody na poziomie 8 do 8,5 już w czasie ośmiu tygodni.

W instalacjach, gdzie nie zastosowano zmiękczacza, Sentinel X100 blokuje osadzanie się kamienia. Dzięki temu eliminuje hałas w kotle i bulgotanie w kaloryferach. Zwiększa w ten sposób efektywność pracy instalacji.

Sentinel X100 jest preparatem uniwersalnym i łatwym w użyciu, dlatego możemy go zastosować we wszystkich typach systemów, także z elementami wykonanymi z aluminium. Nadaje się do użytku zarówno z wodą twardą jak i miękką.

Inhibitor X100 jest preparatem, dzięki któremu uzyskujemy pełną kontrolę nad destrukcyjnymi procesami zachodzącymi w naszej instalacji c.o. Dzięki temu przedłużamy czas eksploatacji kotłów oraz ich wydajność. W prosty sposób obniżamy bieżące rachunki za ogrzewanie i odsuwamy w czasie konieczność zakupu nowych urządzeń grzewczych.

Inhibitor Sentinel X100 jest preparatem zalecanym przez wiodących producentów kotłów (Brotje, Junkers, Unical, Wolf, Viessmann, De Dietrich).

Jedna myśl nt. „Dlaczego wlewamy do instalacji inhibitor?

  1. Dla mnie te stwierdzenia są oczywiste, ale klienci nadal nic nie wiedzą o konieczności używania preparatów chemicznych w centralnym ogrzewaniu. Dobrze, że o tym piszecie. Ułatwiacie pracę (dyskusję z klientem) instalatorom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>