Czyszczenie, Ochrona, Konserwacja – podstawa sprawnej instalacji

Mało kto po otwarciu nowej instalacji myśli o tym, by zaraz ją wyczyścić. Nie jest to jednak bezpodstawne. Warto jak najwcześniej pozbyć się zabrudzeń pozostałych po procesie produkcyjnym oraz montażu. Czyszczenie, Ochrona, Konserwacja – to hasło zawierające fundamentalne zasady utrzymania sprawności instalacji.

Czyszczenie

Nowa instalacja centralnego ogrzewania musi zostać wyczyszczona. W rurach i grzejnikach często zawierają odpady poprodukcyjne lub nadmiar topnika, stosowanego przy montażu, które obniżają wydajność grzewczą. W przypadku starszej instalacji, czyszczenie pozwoli pozbyć się zgromadzonego szlamu, co poprawi wydajność i oczywiście zmniejszy koszty ogrzewania.

Ochrona

Uzdatnianie wody może się przyczynić się do niwelacji nawet 15-procentowych strat energii. Po oczyszczeniu instalacji trzeba pamiętać o zabezpieczeniu jej przed ponownym zabrudzeniem, osadzaniem się kamienia i korozją. Można to osiągnąć przez dodanie do zładu określonej substancji chemicznej lub przez zamontowanie filtra.

Konserwacja

Awarie systemów grzewczych to częsty problem. Po oczyszczeniu i zabezpieczeniu instalacji należy ją raz do roku konserwować. Istnieje wiele czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na działanie instalacji, np. zmniejszenie ilości wody podczas odłączania grzejnika w trakcie remontu. Poziom wody powinien być kontrolowany raz do roku.

Czyszczenie, Ochrona, Konserwacja

Stosuj sprawdzone porady na temat zabezpieczania instalacji, a unikniesz kosztownych awarii. Podstawowym produktem ochronnym jest Sentinel X100

czyszczenie, ochrona, konserwacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>