W JAKI SPOSÓB WYBRAĆ WŁAŚCIWY PREPARAT CZYSZCZĄCY

Rodzaj zanieczyszczeń, z którymi mamy do czynienia w instalacjach c.o., w głównej mierze zależy od jej wieku.

1. Nowa instalacja.

Zanieczyszczenia występujące w nowych instalacjach to pozostałości wynikające z procesu produkcji. Czyli resztki smarów, opiłki miedzi, pozostałości topika, piasek, pył i rdza.

sentinel-x300W tym przypadku należy użyć preparatu SENTINEL X300.

Sposób użycia:

Wprowadzamy preparat razem z pierwszym napełnieniem. Jeżeli woda w instalacji jest zimna, zostawiamy na 24 godziny, jeżeli ciepła, to preparat razem z woda powinien w niej krążyć 2 godziny. Po upływie tego czasu wymieniamy wodę i wlewamy świeżą razem z inhibitorem X100, który już w niej pozostanie.

Nie jest konieczne użycie pompy.

2. Instalacja już pracująca, lecz nie starsza niż 6 miesięcy.

sentinel-x300Traktujemy ją jak instalacje nową. Zanieczyszczenia będą podobne i dlatego stosujemy SENTINEL X300. sposób użycia dokładnie taki sam, jak opisany wyżej. Nadal nie musimy używać pompy.

 

3. Instalacja pracująca dłużej niż pół roku.

sentinel-x400W takiej instalacji będziemy mieli już do czynienia ze szlamem. Aby go rozpuścić i wypłukać z systemu należy użyć preparatu SENTINEL X400.

Sposób użycia:

Wprowadzamy preparat do systemu na minimum 2 godziny. Kocioł musi w tym czasie pracować, wszystkie grzejniki muszą być pootwierane, aby preparat swobodnie krążył po całej instalacji. W bardzo zanieczyszczonych systemach możemy go zostawić na dłużej, nawet do 4 tygodni.

pompa-jetAby skrócić czas czyszczenia i ułatwić sobie pracę, możemy zastosować pompę czyszczącą SENTINEL JetFlush.

 

 

 

Pamiętać należy, że po wyczyszczeniu systemu centralnego ogrzewania, razem z nowym napełnianiem go wodą, należy dodać inhibitor X100. Pozostaje on w systemie.

sentinel-x100

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>