Czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania

Najsolidniejsze czyszczenie instalacji musi zostać wykonane z pomocą pompy ciśnieniowej, która dobrze przepłucze jej wnętrze. Czysta instalacja oznacza mniejsze ryzyko wystąpienia awarii oraz większą wydajność – czyli oszczędność.

Oszczędność

Wewnątrz nieczyszczonej i niechronionej inhibitorem instalacji osadza się kamień kotłowy oraz szlam tworzony z pozostałości z etapu produkcji, tlenków żelaza, kawałków kamienia kotłowego oraz zanieczyszczeń biologicznych. Warstwa szlamu utrudnia przepływ wody (a zatem ciepła) oraz sprzyja rozwojowi korozji.

Kamień kotłowy buduje wokół wnętrza rury warstwę izolacyjną, która w zależności od składu osadów (zawartość wapnia, żelaza, krzemionki) może ograniczać wydajność instalacji w zakresie 5-15%. Poniżej prezentujemy przykładowe wyliczenia.

Roczne koszty ogrzewania instalacji lekko zanieczyszczonych

lekko_zanieczyszczone

Roczne koszty ogrzewania instalacji zanieczyszczonych

zanieczyszczone

 Roczne koszty ogrzewania instalacji silnie zanieczyszczonych

silnie_zanieczyszczone

 

Sentinel

Proces czyszczenie należy oczywiście wesprzeć odpowiednimi preparatami chemicznymi.

Czyszczenie bez użycia pompy

Mniej zanieczyszczone instalacje można czyścić za pomocą preparatu Sentinel X400, który nie wymaga użycia pompy. Sentinel X400 to niekwaśny preparat, który można stosować do wszystkich typów systemów zbudowanych z podzespołów wykonanych z każdego rodzaju metalu, także aluminium.

sentinel-x400 Sentinel X400 nie powoduje korozji, nie wymaga stosowania procesu zobojętniania, czyści bez ryzyka powstawania nieszczelności.

Preparat powoduje skuteczne rozproszenie i usunięcie starszych produktów korozji. Nie tylko zwiększa wydajność cieplną instalacji, ale także sprawdza się w przypadku planowanej instalacji nowego kotła lub pompy, lub jeżeli w radiatorach występują zimne obszary.

Stosowany w proporcjach 1l na 100l zładu.

Zachęcamy do zapoznania się z wpisem poświęconym w całości temu produktowi.

Czyszczenie z wykorzystaniem pompy

Do czyszczenia z pomocą pompy zalecany jest Sentinel X800, preparat przeznaczony do użytku ze sprzętem do płukania ciśnieniowego.

czyszczenie z pomocą pompySentinel X800 działa w warunkach neutralnego pH, dzięki czemu eliminuje wszelkie problemy związane z czyszczeniem z wykorzystaniem kwasów. Zawiera również czynniki chroniące metal przed korozją.

Preparat ten jest biodegradowalny i nietoksyczny. On również nie wymaga czynności neutralizujących. Przeznaczony do użycia z powszechnie stosowanymi metalami, w tym aluminium.

Jedna butelka wystarcza na wyczyszczenie typowej instalacji zawierającej 8-10 grzejników. W przypadku większych lub bardzo zanieczyszczonych instalacji zaleca się stosowanie podwójnej dawki.

 

Czyszczenie z pomocą pompy

Pompa JetFlush Rapid to bardzo silne urządzenie, które zaprojektowano do przepływowego czyszczenia instalacji c.o. w taki sposób, by ograniczyć do minimum konieczność demontażu poszczególnych części.

Z tą pompą można czyścić grzejniki bez konieczności demontażu lub wyłączenia ich z systemu. Posiada ona następujące zalety:

• Odwracanie kierunku przepływu
• Wskaźnik temperatury
• Sterowanie napełnianiem
• Brak zagrożenia przepełnieniem
• Bezpośredni odpływ wody brudnej
• Szybkie usuwanie zanieczyszczeń z systemu
• Ergonomiczna konstrukcja
• Łatwe przenoszenie i obsługa

Pompa zapewnia szybsze i doskonalsze czyszczenie kłopotliwych systemów, zapewniając przywrócenie optymalnej wydajności.

pompy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>